Do startu prvního závodu TES VALACHIARUN zbývají jen tři dny!

Startujeme jednu minutu před páteční půlnoci, je  tedy na čase si říct něco bližšího k jednotlivým tratím a není toho málo.  Ale věříme, že si každý najde to, co potřebuje vědět před startem svého závodu.

MINI běhy

Vezmeme to od těch nejkratších – MINI běhy se (pokud nás jako loni nepřekvapí počasí svou extrémní nevlídností) poběží opět v okolí rybníčku v Panské zahradě. Jeden okruh má cca 350m a děti jej budou podle věku absolvovat jednou až tři krát.

Nejdříve odstartují BABY běhy pro nejmenší děti s doprovodem rodičů a pak budou následovat další věkové kategorie. To vše mezi bude probíhat mezi 10.00 a 10.30hod.

Dětské závody nám odstartují slavnostním výstřelem valašští portáši a děti na trati „povede“ typická valašská opice Chimpanzee 🙂

 

Rodinný běh

Rodinný běh, který odstartuje po předání cen běžcům na tratích 5km, 10km a 18km Horského běhu, tedy v 16 hodin a uskuteční se na trase dlouhé cca 2km přes Dolní náměstí, přičemž cíl bude opět v Panské zahradě, bude to stejné jako u všech tratí.

 

Silniční závody na 5km a 10km

Závody na 5km a 10km se uskuteční téměř beze změny. Poběží se po startu centrem města po Smetanově ulici, kolem polikliniky, přes světelnou křižovatku U Růžičků až ke Skláři, kde se peloton stočí doprava a naběhne na cyklostezku – pamatujte, na tomto místě se držíte vpravo!

U splavu na točně bude občerstvovací stanice na cca druhém kilometru.

 

Na točně se rozdělují trasy

Zde důležité místo, rozdělují se trasy – desítka se drží vpravo a pokračuje po stezce dále do Ústí a Janové, kde na pátém kilometru bude další občerstvení vodou a iontovým nápojem, obrátka a stejnou cestou zpět.

Pětka se drží vlevo, otočí letos nově na točně U splavu a vrací se zpět podél Bečvy.

Dále již obě trasy stejnou trasou zpět. U kuželny seběhnete na náplavku, zde kousek nerovnosti pod železničním a silničním mostem a opět nahoru a dál podél Bečvy až k pěšímu mostu v Panské zahradě.

Desítka přímo do cíle k altánu!

Pětka nově zahýbá vpravo směrem k Městským lázním a po cca 250m před modrou budovou prodejny Elpos doleva a ulicí Kobzáňova kolem školky a gymnázia do parku do cíle. To je jediná změna oproti předchozím ročníkům.

 

18km Horský běh

Horský běh je zcela beze změny. Úvod až po budovu Skláře na Ohradě stejný, zde ale doleva a začíná pomalu stoupání kolem školy Ohrada až po cca 2km konečně terén. Nyní další asi 2km do kopce, prudce vlevo a dlouhý zvlněný hřebenový úsek plný krásných výhledů. Střídavě lesní pěšinky, lesní cesty a tu a tam trocha bláta J. Uprostřed hřebene na cca 6,5km první občerstvení na Janovských pasekách.

Celý dosavadní úsek poběžíte proti běžcům, kteří se tudy budou blížit do cíle ULTRA závodu, prosíme o respekt, pokud to charakter cesty bude vyžadovat – budou mít v nohách již přes 90km a 12hodin běhu…

Následuje 2km dlouhý a nepříjemný seběh, dole kousek asfaltu a druhá občerstvovací stanice ve Zbrojovce. 250m mírně nahoru, pak prudce vlevo a další 1,5km prudké stoupání na další hřebenový úsek. Nahoře poslední občerstvení, několik lesních trailů a potom už po zpevněných cestách klesání k místní části Sychrov, podchodem do zámeckého parku a seběh do cíle do Panské zahrady.

Značení celé tratě je pomocí bílých panáčků z našeho loga nastříkaných dle možností na stromech, asfaltu apod. Na odbočkách obvykle doplněno šipkou, na nepřehledných místech bude stát regulovčík.

 

Sledujete další interaktivní odkazy

Vše potřebné k trati a značení na http://www.valachiarun.cz/bezecke-zavody/vsetin/horsksy-beh-18km/popis-trasy-horskeho-behu/

Trať je poměrně náročná, doporučujeme nenechat všechny síly hned na prvním dlouhém stoupání. Vzhledem k počasí se rozhodně nebude prášit, ale bahenní koupele jako loni to snad nebudou… 🙂

 

Případné dotazy k trati na jura.v@valachiarun.cz

Dotazy k registraci na libor.p@valachiarun.cz

 

Hodně štěstí!!!!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *