Pokyny před startem

Už za pár hodin se po dvanácté rozběhneme pod hlavičkou Valachiarun! Tentokrát, stejně jako loni to bude v obci Janová u Vsetína, kde jsme našli útočiště. Využijeme služeb místní TJ Tatran a postavíme zázemí závodu u místního fotbalového hřiště. Co a kdy se bude dít?

Areál otevřeme v 8:00 hod, kdy se spustí registrace a prezentace závodníků. Nemusíte dorazit hned ráno, přihlásit a prezentovat se musíte ale ideálně nejpozději 30 min před startem daného závodu. Na prezentaci dostanete startovní číslo, čip, dospělí pak stravenku na jídlo či pití v hodnotě 70 kč a lístek do tomboly.

V areálu bude k dispozici pro děti skákací hrad, pro dospělé pak stánek s občerstvením a později dopoledne guláš.

V 10:00 odstartujeme dětské AUSTIN MINI běhy. Nejdříve na trať vyrazí nejmenší děti v doprovodu rodičů, následně pak postupně starší děti dle jednotlivých kategorií. Pro přehlednost závodu budou děti běhat kolem fotbalového hřiště. Každý závodník se v cíli může těšit na medaili a nějakou sladkost.
To celé zabere asi třičtvrtě hodinku, po 11 hod tak bude následovat slavnostní vyhlášení výsledků.

Ve 12:00 odstartují společně hlavní tratě na 4, 10 a 18 km. Přesné pokyny kam a jak běžet či na co si dát pozor zazní těsně před startem od trasérů a pořadatelů, mapy tratí a její parametry jsou nyní aktuální na stránkách závodu v propozicích. Myslete na to, že pro změření času je potřeba mít na noze čip a na hrudi startovní číslo!

Vyhlašovat výsledky začneme dle vývoje závodu po 14 hod postupně od trati na 4 km po Horský běh. Na stupních vítězů dostanete medaili a podle hesla: „není důležité JAK běžíš, ale ŽE běžíš“ jsme ceny nechali do tomboly, aby každý měl šanci na vítězství. Takže ta bude „výživná“ a necháme si jí na konec programu kolem 15:00 hod.

Místo pro parkování bude vyhrazeno v místním JZD. Můžete parkovat i v okolních ulicích, ale prosíme tak, abyste neblokovali trasu závodu, tzn využijte pouze vyznačená parkoviště v obci.

Počasí očekáváme pravé podzimní, prášit se nebude, ale zřejmě nezmokneme a i sluníčko by se mělo ukázat, tak co doma!

Těšíme se na vás!

tým Valachiarun.cz