Program a tratě

V tuto chvíli máme kompletní tratě i propozice pro letošní ročník závodu Valachiarun. Na co se můžete těšit?

Děti čekají tradiční MINI běhy pro kategorie od 2 do 15let. Trasu letos vymezí fotbalové hřiště, takže poběžíme pěkně po měkkém povrchu a případné pády nebudou tak bolestivé 🙂 I letos je partnerem MINI běhů firma Austin a díky ní budeme mít pro každého účastníka dětských běhů připravenu medaili v cíli a pro první tři v každé kategorii malou drobnost. Na prezentaci pak každý dostane sportovní vak s logem Valachiarun…

V propozicích jednotlivých závodů pak najdete aktuální tratě včetně map. Silniční závody budu tradičně rovinaté podél řeky Bečvy a desítka doběhne až ke vsetínskému splavu a zpět. Poběží se tak tradičně o putovní pohár starosty města Vsetína.

Horský běh má z velké části novu trasu. Ubylo asfaltu a již po necelém kilometru se naběhne do terénu. Až posledních pár kilometrů bude doběh po cyklostezce od obce Hovězí. Většina trasy pak vede po hřebenové cestě s krásnými výhledy na Javorníky a Vsetínské vrchy.

Prezentaci do závodů zahájíme v 8:00hod. Děti pak budou startovat do závodů postupně od 10:00, vyhlášení plánujeme po 11hod dopoledne.

Hlavní tratě pak startují v pravé poledne a vyhlášení je na řadě po cca 14hod, až bude většina závodníků z Horského běhu v cíli.

Nově pak naváže bezprostředně na program závodu a vyhlášení afterparty se živou hudbou. Od cca 16hod bude přímo v zázemí hrát kapela Duo Cadillac a všichni závodníci mají vstup zdarma!

Nyní ladíme poslední detaily. O přípravách vás budeme samozřejmě průběžně informovat…

Těšíme se na vás!