Základní info před závodem

děkujeme za váš zájem o letošní, již 13. Valachiarun, který se po několika letech vrací na Vsetín! Registraci a propagaci jsme spustili poměrně pozdě, přesto vás bude na startu dost, z čehož máme radost!

Několik stručných informací k průběhu soboty:

Před závodem je potřeba se prezentovat, což bude možné ve stánku, který bude přímo v zázemí závodu. Prezentace poběží od 8:00 a končí vždy cca 15 min před startem daného závodu. 

Na prezentaci obdržíte startovní číslo a čip na měření času. Závodníci na 10 km a štafety pak ještě obdrží stravenku v hodnotě 50 Kč na občerstvení.

Zázemí v podobě WC a právě občerstvení bude letos v hospodě U Marka, které je cca 150 m do startu/cíle závodu na ulici Tyršova. Otevřeno bude od 9:00 a budou nabízet pivo, limo i něco k snědku. Jíst se dá buď na místě, nebo vše s sebou přinést do parku, kde budou k dispozici lavičky.

Parkování je možné v ulicích kolem Panské zahrady, popřípadě v parkovacím domě Galerie Smetanova, u nádraží apod. Kapacita parkování je dostačující, v sobotu by neměl být problém.

Dětské MINI běhy odstartují v 10:00 a podle počtu dětí starty rozdělíme na ročníky či pohlaví. Bedlivě poslouchejte moderátora a pokyny pořadatelů. Vyhlášení bude po doběhnutí všech kategorií zhruba v 11:00 hod.

Dospělé trasy odstartujeme v pravé poledne a počkáme samozřejmě s vyhlášením na posledního, čili ceny budeme předávat kolem 13:30.

Pro závodníky bude samozřejmě v cíli občerstvení v podobě ovoce a nealko nápojů.

Počasí očekáváme nadmíru dobré na to, že je začátek října, tak si snad hezky zasportujeme 🙂

Covid info – abychom coby pořadatelé organizované sportovní akce dostáli povinnostem, upozorňujeme, že byste coby účastníci měli splňovat obecné podmínky pro účast na akci (jsou to stejné podmínky jako například pro návštěvu restaurace). Tedy očkování, test, nebo prodělané onemocnění v posledním půl roce. Pořadatelé to rozhodně nebudou kontrolovat (ani nemůžou a nechtějí), ale samozřejmě nelze vyloučit kontrolu z Hygienické stanice. Toto je ale na zodpovědnosti každého z vás.

To je asi vše důležité. Rozhodně platí, že ač jste přihlášeni nebo ne, popřípadě máte kolem sebe někoho, kdo by si ještě chtěl zaběhnout, nebo se jen přijít podívat, doražte! Místa bude dost a my se na vás těšíme! 🙂

My zítra vyzvedneme startovní čísla, medaile, ceny a ráno začneme stavět zázemí, abychom na vás ráno byli připraveni!

Valachiarun.cz