2012

Jubilejního pátého ročníku běžeckých závodů TES Valachiarun se zúčastnilo rekordních 357 běžců všech věkových kategorií. Vítězem Horského běhu 18 km se stal Antonín Gajdoš (SCMT Zlín) s časem 01:22:53. Obdiv a uznání si zaslouží 77letý Jaroslav Gaman (Avanti Havířov), který Horský běh absolvoval v čase 02:51:35 a je tak nejstarším účastníkem, který si odnesl medaili.

Rekordní počet běžců na startu

Start pátého ročníku běžeckých závodů TES Valachiarun 2012 byl naplánován na sobotu 22. září ve vsetínské Panské zahradě.  Na start závodů se postavilo 357 běžců všech věkových kategorií, 197 dětí a 159 dospělých. Nejmladší závodníci absolvovali Austin Mini běhy, tratě dlouhé 350, 700 a 1050 metrů.
Vítězem hlavní kategorie – Horského běhu v délce 18 km se stal Antonín Gajdoš (SCMT Zlín) s časem 01:22:53. Mezi ženami potvrdila roli jasné favoritky Adéla Esentierová  (Baláž EXTREME TEAM Ostrava) a vyhrála s časem 01:33:57.

Milan Mucha_IMGP5573

Desetikilometrová trať se poprvé běžela jako závod O putovní pohár starostky města. Ten získal Tomáš Steiner (VSK Univerzita Brno), který 10 km trať proběhl v čase 34:46. Mezi ženami zvítězila místní rodačka Alena Krcháková (Moravská Slávia Brno) s časem 41:54.
Nejkratší 5 km závod vyhrál domácí Radek Laža s časem 18:10 a v ženách pak rožnovská žákyně Anežka Kozlovská 23:42.
Obrovský obdiv a uznání si zaslouží nejstarší účastník závodu, 77letý Jaroslav Gaman (Avanti Havířov), který absolvoval Horský běh v předepsaném limitu, v čase 02:51:35 a stal se tak nejstarším účastníkem, který si odnesl medaili.