2015

VIII. TES Valachiarun 2015 nabídl devět závodů, kterých se zúčastnilo bezmála 1200 závodníků!

Výsledková listina

Jak to všechno dopadlo a jak rychle jste běželi se dozvíte v oficiální výsledkové listině, kterou najdete najdete zde. Děkujeme OnlineSystem s.r.o.

Fotogalerie

Pojďte sdílet své záběry

Máte také nějaké povedené fotky, se které chcete zveřejnit? Pošlete nám odkaz na své stránky nebo fotografie samotné a my je zveřejníme.

VIDEO

NAPSALI O NÁS

Libor Trtek zaběhl traťový rekord na Klimatex Ultra 102km

Nejtěžším závodem toho běžeckého víkendu byl Klimatex Ultra 102km, který startoval jednu minutu před páteční půlnocí. Vítězem se stal Libor Trtek (Adidas Outdoor Team), kterému ke zdolání trasy stačilo 10:10:24! Oproti minulému roku je tento čas o 1:16 rychlejší. Loňské vítězství Stanislav Najvert (Adidas – Team) neobhájil a s časem 10:11:10 skončil na druhém místě. Jako třetí doběhl Zbyněk Cypra (ADIDAS Outdoor Team) a jeho čas 10:22:44 je také o více než hodinu rychlejší.

Mezi ženami byla nejrychlejší Iva Pachtová (MK Seitl Ostrava) s časem 12:46:18. Druhá doběhla Eliška Vondráčková (13:07:35) a jako třetí se umístila Kristina Obručová (Kesbuk) – 13:35:00.

Bratři Kučerovi obsadili první místa

Vítězem Comperssport 18km Horského běhu se stal Martin Kučera (VSK Univerzita Brno) s časem 01:20:05, který porazil loňského vítěze Svatopluka Janečka (SKI-Turist Velké Karlovice), ten skončil s časem 01:21:13 na třetím místě. Stříbrnou pozici obsadil Pavel Hrdina – 01:20:13 (AK Perná).

Stejný klub reprezentuje Martina Vévodová, která 18km trať zdolala za 01:32:02. Druhá byla Marie Delingerová – 01:34:22 (AK Kroměříž) a třetí Jana Zatloukalová – 01:35:19 (ARC Brno).

Lukáš Kučera (VSK Univerzita Brno) naopak kraloval 10km O putovní pohár starosty města. Desítku zaběhl za 00:32:12. Na druhém místě skončil Václav Bitala – 00:32:53 (AK EZ Kopřivnice) a třetí byl Jakub Gajdůšek – 00:34:11 (TJ Jiskra Otrokovice).

První místo mezi ženami získala Helena Kotopulu – 00:41:19 (Zorba team). Druhá bylaMiroslava Hanáková – 00:42:49 (TJ Sokol Bučovice) a třetí Alena Losertová – 00:44:33 (Zapro AD team).

Nejkratší silniční závod měří 5km

TES Valachiarun 2015 nabízí závody pro všechny bez rozdílu výkonnosti i věku, proto je mezi závody zařazen i silniční závod na 5km, kterého se zúčastnilo 104 závodníků. První místo v kategorii mužů obsadil Vojtěch Borák – TJ Rožnov pod Radhoštěm (00:15:14). Mezi žena byla nejrychlejší Alžběta Juřičková (Klub biatlon Bobrky) s časem 00:19:20.

AUSTIN MINI běhy pro děti

Neodmyslitelnou součástí programu jsou i závodu pro děti, jejichž partnerem je společnost Austin Detonator s.r.o., která za všechny děti zaplatila startovné a proto běží zadarmo. Jako první se na start  BABY běhů postavily nejmenší děti, které ještě běžely v doprovodu rodičů. Potom následovaly trasy na 350, 700 a 1050 metrů.  AUSTIN MINI běhů se celkem zúčastnilo 210 dětí.

42 tisíc pro Vsetínskou nemocnici

Charitativního běžeckého happeningu pro vsetínskou nemocnici Rodinného běhu se zúčastnilo bezmála 500 účastníků všech věkových kategorií. Výtěžek ze startovného 21 tisíc korun zdvojnásobil generální partner závodu TES Vsetín s.r.o. a částka 42 tisíce korun byla předána Vsetínské porodnici pro další modernizaci gynekologicko-porodnického oddělení.