2013

Prvního ročníku běžeckých závodů DEZA Valachiarun 2013 se zúčastnilo neuvěřitelných 850 běžců všech věkových kategorií. Vítězem hlavního závodu, Desítky okolo komína, se stal Jakub Bajza z týmu AK Kroměříž s časem 0:30:40! Mezi ženami byla nejlepší Lubomíra Maníková s časem 00:37.35 z AK Spartak Dubnica.

Dětské běhy neodmyslitelně patří k závodům Valachiarun.

Dětských běhů se zúčastnilo 248 dětí od 2 do 15 let. Nejmladší závodníci proběhli tratě dlouhé 300, 600 a 900 metrů. Nesoutěžní Rodinný běh v délce 1,5 km absolvovalo 350 registrovaných účastníků. Někteří šli, s kočárkem i bez, nebo běželi, jiní jeli na koloběžkách, kolech a bruslích.
Na start hlavního závodu, Desítky okolo komína, se postavilo 252 závodníků. Vítězem se stal Jakub Bajza z týmu AK Kroměříž s časem 0:30:40! Nejrychlejší ženou byla Lubomíra Maníková s časem 00:37.35 z AK Spartak Dubnica.

Desítka okolo komína vede výrobním areálem DEZY.

Desítka okolo komína je silniční desetikilometrový běh s minimálním převýšením a jeho trať z části vedla i uvnitř výrobního areálu DEZY. Běžci tak měli jedinečnou možnost podívat se na místa, kam se běžně nedostanou, protože jsou pro veřejnost uzavřená.
Obrovský obdiv si zaslouží nejstarší účastník, 78letý Jaroslav Gaman z Avanti Havířov, který absolvoval 10km trať v čase 01:00:03 a stal se tak nejstarším účastníkem.

VÝSLEDKY:

Výsledky online najdete ZDE.

TES Valachiarun 2013 Vsetín

Na start šestého ročníku běžeckých závodů TES Valachiarun, který proběhl v sobotu 21. září 2013 ve Vsetíně, se i přes nepřízeň počasí postavilo 494 běžců. Rekordy padaly ve všech kategoriích a loňské časy byly překonány. Vítězem Horského běhu se stal Svatopluk Janečka ze SKI-Turist Velké Karlovice s časem 01:18:55. Putovní pohár starostky města získal Ján Križák z AŠK Grafobal Skalica s časem 33:52!

Závodníci proběhli ulicemi Vsetína a uzavřenou křižovatkou.

Ani vytrvalý déšť neodradil rekordních 494 běžců všech věkových kategorií, kteří se postavili na start šestého ročníku běžeckých závodů TES Valachiarun 2013. Star byl naplánován na sobotu 21. září ve Vsetíně, letos nově na Žerotínově ulici u Masarykova Gymnázia. V poledne se na několik minut uzavřely hlavní komunikace a ulicemi města se prohnalo 289 běžců, kteří potom pokračovali na tratích dlouhých 5, 10 a 18 kilometrů.
Vítězem Horského běhu, který běželo102 odvážlivců, se stal Svatopluk Janečka ze SKI-Turist Velké Karlovice. Trať dlouhou 18 km zdolal v čase 01:18:55 a navíc překonal o 03:58 loňský rekord. Vítězství mezi ženami obhajovala Adéla Esentierová z Baláž EXTREME TEAM Ostrava. Ve startovním poli neměla konkurenci a s časem 01:35:26 vyhrála.

Závod O putovní pohár starostky města

Na start 10 km závodu O Putovní pohár starostky města se postavilo 95 závodníků. Putovní pohár získal Ján Križák se slovenského klubu AŠK Grafobal Skalica. Trať proběhl v čase 33:52 a také pokořil o 01:54 loňský rekord. Mezi ženami zvítězila Lubomíra Maníková z AK Spartak Dubnica s časem 37:21 a také překonala o 04:33 loňský rekord!
Nejkratší 5 km závod, do kterého nastoupilo 92 běžců, vyhrál Vladimír Kozlovský z ŠSK Rožnov pod Radhoštěm s časem 18:44 a v ženách pak Pavlína Poláčková z AHA Vyškov s časem 21:16.
Součástí závodů jsou také Austin Mini běhy pro děti. Celkem 205 dětí proběhlo v Panské zahradě tratě dlouhé 350, 700 a 1050 metrů.