Povedený Olympijský běh je za námi

Ve středu 22. 6. jsme se zapojili do celorepubliké akce a v rámci Olympijského dne uspořádali, podobně jako dalších 87 měst v celém Česku, T-mobile Olympijský běh.

Nejdříve přišly na řadu děti, které běhaly na tradičních tratích kolem rybníčku v Panské zahradě.  Nešlo ani tak o závod, jako o jakýsi běžecký happening a snahu děti rozhýbat.

K tomu nám hodně pomohla i základní škola Rokytnice, která díky aktivitě paní učutelky Juráňové dala dohromady velmi početný tým závodníků a tak na startu stálo zhruba 140 dětí od jednoho do patnácti let.

Ale nešlo o závod, proto v duchu olympijského motta: „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ dostali v cíli nejdřív všichni běžci medaili pamětní a následně každý pod cílovým obloukem dostal na krk i medaili perníkovou jako odměnu za předvedený výkon!

Přesně v 18:00 jsme díky Radiožurnálu společně se 73.000 běžci v celé ČR vystartovali na trasu 5 km podél Bečvy na houpací most za Mezem a zpět. Vsetín reprezentovalo celkem 27 závodníků a 22 závodnic, přičemž do cíle nejrychleji doběhl Zdeněk Galda a za ženy Jarmila Podešvová.

Děkujeme všem za účast a věříme, že se vám závod líbil. Na podzim se těšíme na setkání při tradičním, už XIV. ročníku závodů Valachiarun.

Na výsledky závodu na 5km v rámci TOB se můžete podívat ZDE

Za fotogalerie děkujeme:

Zdeňkovi Krchákovi ZDE
Veronice Zamiškové ZDE

…a kolegům z Klubu přátel lehkého šlapání děkujeme za spolupráci na organizaci této akce!