XIV. Valachiarun s novou trasou

Dlouho jsme přemýšleli, čím zpestřit tradiční závody Valachiarun. Tím, že už druhý rok pořádáme v červnu i Olympijský běh, nechceme stejnou silniční trasu opakovat ve stejném formátu dvakrát ročně. Navíc zavřený most u Průmyslovky nám taky do karet nehraje. Taky mnozí z vás volají po návratu tradičního horského běhu, který byl součástí závodu Valachiarun po většinu jeho historie.


A tak přišel nápad! Co tyto dvě myšlenky spojit? Městský závod, ale zároveň horský? No na to je přece Vsetín naprosto ideální… Navíc nabízí úžasné kulisy a výhledy! 

Tak jsme se rozhodli uspořádat XIV. Valachiarun se zcela novou trasou, která tak trochu kombinuje vše, co v jeho historii bylo. Poběžíme městský horský běh. 

Připravili jsme okruh dlouhý cca 5 km, který zavede účastníky na nejhezčí místa kolem vsetínského zámku, obou kostelů a vyběhne na nejhezčí výhledy na město. Trasa bude pestrá i co do povrchu, poběží se po asfaltu, kostkách, pěšinách, ale i schodech nahoru i dolů. Prostě takový horský krosový závod městem!

V parku pak nesmí chybět dětské MINI běhy, to je vůbec nejzásadnější složka našich závodů.

Datum je letos stanoveno na 30. 9., máme tedy přesně měsíc do startu, což je tak akorát. Tak šup na propozice, přihlásit se a pak už jen trénovat a těšit se na už XIV. Valachiarun Vsetín!